PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94333}
7,9 37 947
ocen
7,9 10 1 37947
6,9 7
ocen krytyków
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
powrót do forum serialu Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie

Ile serial ma sezonów?

ocenił(a) serial na 7

Jak to w końcu jest z ilością seoznów Futuramy? Wg imdb jest ich 10, wg filmwebu 7. Z tego co zauważyłem 6 sezon powstał z podzielonych filmów pełnometrażowych.

enzo89

Jest 10 sezonów. Do tej pory też myślałem, że jest 7. Teraz po latach nadrabiam zaległości w postaci 3 pełnych sezonów i cieszę się jak dziecko :)

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Czemu w takim razie WIkipedia i Filmweb wspominają tylko o siedmiu sezonach? https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_odcink%C3%B3w_serialu_Futurama Nie mówiąc, że teraz pełno jest nagłówków o powstającym ósmym sezonie... Dopiero zaczynam swą przygodę z Futuramą, i trochę mam mętlik

użytkownik usunięty
lew890

Futurama ma 2 kolejności oglądania:
Pierwsza kolejność to wdg daty premiery odcinków w TV - serial ma wtedy 7 sezonów.
Druga kolejność wydania serialu na serwisach streamingowych (Disney+, Amazon Prime) ma 10 sezonów ale to i tak te 7 sezonów tylko źle poukładanych.
Jeszcze jakiś czas temu na zagranicznej wikipedii była pokazana ta druga kolejność, ale nie wiadomo czemu została wycofana.
Radzę się nie sugerować kolejnością na filmwebie, bo sezony 1 - 5 to tak naprawdę 1 - 4 a osoba która dodawała sugerowała się drugą kolejnością i jest bałagan.
Polecam sugerować się kolejnością na wikipedii, a jak będziesz już oglądał ten serial to sprawdzaj na końcu odcinka jaki jest numer np. 1ACV01 i to znaczy który to naprawdę jest odcinek serialu. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi

ocenił(a) serial na 8

Tak tak, rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie zrobili z tym zamęt, jak na razie jestem po dziewięciu odcinkach (czyli po pierwszym sezonie, przynajmniej wg nowej numerologii) i zdecydowałem się zostać na dłużej

Bzdury piszesz. 7 sezonów = według produkcji, a 10 sezonów według oryginalnej emisji w TV i na streamingu to to samo. Czasami też są jakieś dziwne kombinacje, które nie uznają filmów jako sezonu 5 (produkcja) bądź 6 (emisja + filmy pocięte na 4 odcinki każdy) bądź wydania na nośnikach, gdzie sezony 1-4 się zgadzają według produkcji, filmy są nieoznaczone jako sezon a nowe odcinki wydane są co połowę sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones