PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94333}
7,9 37 988
ocen
7,9 10 1 37988
6,9 7
ocen krytyków
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
powrót do forum serialu Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie

Witam
Obejrzałem parę odcinków Futuramy na MTV i powiem szczerze, bardzo mi się spodobało.
Myślę, obejrzę jeszcze parę w necie. Niestety... Oryginalny (angielski) dubbing mi się nie podoba.
Jak np: South Park którego jestem fanem, lubię oglądać oczywiście z napisami, tak Futureme wolę z polskim podkładem głosowym. Muszę powiedzieć, że dubbing tutaj wyszedł im świetnie.

Nie wie ktoś przypadkiem gdzie mogę obejrzeć wszystkie (albo chociaż część) odcinki w necie KONIECZNIE z dubbingiem? Coś jak southpark info pl tyle, że do futuramy i koniecznie dubbing. Szukam, szukam, ale znaleźć nie mogę, może nie ma? Szukałem nawet na torrentach, ale jest jedynie lektor i napisy.
Jeżeli ktoś może mi pomóc prosiłbym o link.

wite13

Szukałem kilka miesięcy temu i chyba faktycznie niema.

ocenił(a) serial na 10
wite13

Polski dubbing jest kiepski. Dużo lepszy oryginał z "Good news everyone!", "Bite my shiny metal ass" ;-)

ocenił(a) serial na 10
wite13

łapta cho mikuj pl/jelas88/Futurama+Dubbing+PL+VIVA

ocenił(a) serial na 10
mihix

chom ikuj.pl/bajki-tv.com/2.+Bajki+odcinkowe+PL+*5bHas*c5*82o+to+wynik+20*2b1*3d*5d/F uturama+(VIVA+Polska)+(Dubbing+PL)
tu macie więcej odcinków i usuńcie spacje z linku

ocenił(a) serial na 9
mihix

Czyli darmowych odcinków do ściągnięcia/obejrzenia w necie nie ma.

wite13

Jak nie ma ?! a linki powyżej do gryzonia
to co ???

jasiu9208

Napisał "darmowych", chomik niestety taki nie jest (chyba że to co pobierasz waży mniej niż 1 mb).

wite13

Futurama koniecznie z dubbingiem? ROTFL, to tak jakby ktoś chciał koniecznie obejrzeć okaleczoną wersję dobrego serialu kiedy lepsza wersja jest wszem i wobec dostępna... no właściwie to tak jest.

Przejrzałem sobie fragmenty z dubbingiem na Disney+ - głównie głosy postaci i piosenki. Nie dałem rady w całości żadnego odcinka bo uszy krwawią.

W sensie z głównych postaci taki Fry czy Leela (ma ino zbyt delikatny głos) są ok, ale co z tego jak mogę usłyszeć lepszy głos w oryginale? Hermes, profesor i Bender w ogóle nie pasują, przy czym robot brzmi jak dziadek. Może przy castingu sugerowali się pierwszymi odcinkami, gdzie ta postać nieco brzmi dziadkowato/chrypowato, ale bez przesady :P

Jest kilka fajnych głosów dla drugoplanowych postaci. Blob, Robot Diabeł,Elzar, Mikołaj czy Morbo pasują i są świetni. Ten ostatni może nie ma takiego potężnego głosu jak ten LaMarche'a, ale rozwala mnie to jak dostarcza te złowieszcze kwestie, świetna robota.

No i jeżeli chodzi o inne postacie LaMarche'a, to Lrrr też niestety nie ma w polskim dubbingu potężnego głosu pasującego do przerośniętego ropucha-kosmity, no jest kijowo dobrany.

Jeżeli chodzi o piosenki to ta Robota Diabła bardzo fajnie wyszła, podobnie "kolęda" z "A tale of two santas" - sama w sobie jest tak dobra, że naprawdę trzeba byłoby się postarać żeby ją zepsuć. Piosenka Hermesa o biurokratach średnia, ale inne postacie spoko w niej śpiewały. Za to piosenka na końcu "Bendin' in the wind" została kompletnie zarżnięta przez gościa dubbingującego Bendera, harmider z tego powstał :)

Samo tłumaczenie - wiadomo, to ciężki orzech do zgryzienia przy inteligentnym humorze, grze słów czy odniesieniach ,których tłumacze niekiedy nie czają. Na pewno niepotrzebnie kombinują, kiedy taka Femputer spokojnie mogłaby zostać nieprzetłumaczona, Baboputer to żenujące tłumaczenie trochę. Ciekawy też byłem jak przetłumaczą Xmas = Gastka. W poprzednim tłumaczeniu na polskim dvd były "świnta", no przynajmniej próbują ;)

Dubbing warto olać bo jest znacznie gorszy + kolejne sezony od filmów w górę są już z lektorem (i nie będzie do nich dubbingu, całe szczęście) więc lepiej już od początku oglądać z oryginalnymi głosami.

ocenił(a) serial na 8
gortat

Całkowita racja . Podkładać głos Bendera to profanacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones