PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828055}

Scooby-Doo! i klątwa 13. ducha

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost
6,6 597
ocen
6,6 10 1 597
Scooby Doo i klątwa 13. ducha
powrót do forum filmu Scooby-Doo! i klątwa 13. ducha

Trzynasty demon

ocenił(a) film na 7

Jakie było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłam, że jest najnowszym film ze Scoobym, który jest kontynuacją mojego ulubionego serialu z 1985 roku - "13 demonów Scooby Doo".

Byłam sceptycznie do niego nastawiona, bo niestety te najnowsze filmy nie oddają klimatu, który był kiedyś tak charakterystyczny dla tej kreskówki. No i nie oszukiwałam się, wiedziałam, że zabraknie tego klimatu z serialu. Ale mimo wszystko zostałam całkiem pozytywnie zaskoczona. Oczywiście nie miałam żadnego WOW, ale nie było tragedii. Intryga całkiem fajnie poprowadzona i nawet miło się to oglądało. Niestety zakończenie dosyć cukierkowe, które totalnie mi nie odpowiadało. Można na siłę doszukiwać się drugiego dna, jakby może otwartego zakończenia, ale nie chcę nic spoilerować.

Podsumowując: da się to obejrzeć. Dla starych fanów serii może razić po oczach ta grafika komputerowa (ja zdecydowanie jestem wierna starej "kresce"), ale nowych i młodych może zainteresować - "bajka" nie wydaje się być stara, mimo że są to postacie z końca lat 60.

Tak jak mówiłam, klimatu "13 demonów..." nie czuć, nawet nie jest to zbliżone do filmu z 1998 roku - "Scooby Doo i Wyspa Zombie". Jest to utrzymane w tej "nowej" wersji, bez udziwnień, drastycznych scen, bardzo ukierunkowana na najmłodszych odbiorców, a szkoda.

Co do fabuły... No nie chcę spoilerować, ale Fred jest mega irytujący, bardziej niż zawsze, aż wręcz przerysowanie. Te żarty i gagi w filmie były nieśmieszne oraz proste.

No nic, ja się całkiem dobrze "bawiłam" i myślę, ze to nie była stracona godzina. Scooby jest moją ulubioną kreskówką do dziś, darzę go niesamowitą sympatią i nostalgią, dlatego cieszę się, że ciągle coś nowego wychodzi, chociaż z tą jakością bywa różnie. Fajnie czasem wrócić do dzieciństwa. ;)

UWAGA MAŁY DELIKATNY SPOILER!!!!
.
.
.
.
.
Fajnie, że pojawił się Flim Flam, ale dlaczego zapomnieli o Scrappym? I Dlaczego Fred wraz z Velmą gadali głupoty, że go nie znają? Przecież wystąpili razem w 16 odcinkach serialu "Scooby Doo i Scrappy Doo" z 1979 roku! Dopiero w drugim sezonie (1980 rok) odjęto Freda, Velmę i Daphne... Marzy mi się, żeby jeszcze w filmach ujrzeć wujka Scooby Duma i innych członków psiej rodziny (nawet tych dziwnych kuzynów). ;)

ocenił(a) film na 5
tequila175

Obejrzeć się da, ale średnio mi przypadł , nie rozpisując się. Nie spodobało mi się "spłaszczenie" Van Ghoula.

tequila175

Tak sobie odświeżyłem dzisiaj ten film i muszę przyznać, że bardziej przydał mi do gustu niż przy pierwszym seansie. Oczywiście na klimat oryginalnego serialu nie ma co liczyć (chociaż też już lata jak go oglądałem i też była to chyba moja ulubiona seria - i w sumie trochę boję się to teraz odświeżać), ale sam w sobie film to bardzo solidna odsłona cyklu i generalnie wszelkie uwagi jakie miałem do "Klątwy 13. ducha" wynikały z faktu, że nawiązuje do tamtego serialu - gdyby nie to to praktycznie nie miałbym się do czego przyczepić (no może poza przesadzonym z lekka wątkiem Freda). Generalnie przyzwoita produkcja i całkiem przyjemnie spędzony czas, zwłaszcza jak się to zestawi z kilkoma innymi ostatnimi produkcjami ze Scoobym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones